EKAP Nedir ?

ihale.com.tr, Kamu İhale Kurumu ve daha bir çok kamu kurum ve kuruluşu tarafından elektronik ortamda (Elektronik Kamu Alımları Platformu "EKAP" ve kurumların kendi internet sitelerinde) ve  yayınlanan ilanlı ve ilansız ihale duyurularına ve şartnamelerine erişmenizi sağlayan ihale takip sistemidir. 

 

ihale.com.tr, Kamu İhale Kurumu ile aynı içeriği paylaşmakla birlikte, EKAP ve diğer kurumlarca yayınlanan ihalelerin daha hızlı, kolay ve etkili bir şekilde kullanıcılara ulaştırılmasını sağlamaktadır.  

ihale.com.tr'un Kamu İhale Kurumu (KİK) ile doğrudan yada dolaylı HİÇ BİR İLİŞKİSİ BULUNMAMAKTADIR. 

Bir kamu kuruluşu olan KİK'den farklı olarak ihale.com.tr sermayesi tamamen özel sektöre ait olan İhale Yazılım Ltd.Şti. tarafından geliştirilmiş ve işletilmektedir.  

 

ihale.com.tr üzerinden kullanacağınız İhale Takip Sistemi ile ihtiyacınız olan hizmetlere göre seçebileceğiniz üyelik paketlerinden dilediğinize üye olarak, ihaleleri internet erişimi olan tüm bilgisayar ve cep telefonlarıyla her an takip edebilirsiniz.  Ayrıca Android işletim sistemli tablet ve akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz EKAP Mobil uygulaması ile ihale.com.tr'un tüm ayrıcalıklarından ofis dışında da kolayca faydalanabilirsiniz.
 
 
ihale.com.tr, tamamen kullanıcı dostu bir sistem olması için temel seviyedeki internet kullanıcılarının dahi kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. 
 
ihale.com.tr üyeleği ile bilgisayarınıza bir program yüklemek zorunda kalmaz, kullanmayacağınız özellikler için ücret ödemezsiniz. Üstelik yeni özellikler eklendiğinde, bu özelliklerden faydalanmaya başlarsınız. 
 
İhale ilanlarının takip edilmesinin yanı sıra, geliştirilen ilave özellikler ile her gün Elektronik Kamu Alımları Platformu "EKAP" ve kamu kurumlarının kendi internet sayfalarında yayınlanan yüzlerde ihale arasından sadece aradıklarınız seçilerek size özel olarak ulaştırılır.
 
Ayrıca karmaşık olarak ihale indirme aşamaları ihale.com.tr üzerinde basitleştirilerek, incelediğiniz ihaleye ait şartnameleri Elektronik Kamu Alımları Platformu "EKAP"a ayrıca giriş yapmaya gerek kalmaksızın saniyeler içinde indirmeniz mümkün hale getirilmiştir. (Bakınız: Neden İhale Şartnameleri Artık Daha Önemli)
 
Tüm bu gelişmiş özellikler sayesinde, saniyeler için dilediğiniz kurum tarafından yapılan ihaleleri anında görebilir, dilerseniz sektörünüzdeki ihaleleri takip edebilirsiniz. İlgilendiğiniz ihaleleri bulduktan sonra da olası bütün değişikliklerden e-posta ve/veya SMS ile haberdar olabilir ve şartnamelerine tek bir düğmeye tıklayarak erişebilirsiniz. 
 
 

ihale.com.tr, ihale takibi için ihtiyaç duyduğunuz zaman ve insan kaynağını azaltarak,  üyelik için ödediğinizden çok daha fazlasını size tasarruf ettirir. 

  
Kamu ihalelerini takip etmek için ihale.com.tr'u kullanın,  personelinizi, paranızı ve mesainizi işinizi büyütmek için kullanın.

 

İhtiyacınıza uygun olan paketi seçmek ve ÜYE OLMAK için buraya tıklayabilirsiniz. 

Ayrıca, kullandığınız paketden bağımsız olarak, Kamu İhale Kurumu'na yapılan ihale şikayetlerini ve alınan kararları görmek için KİK Kararları Paketini ve/veya Avrupa Birliği'nde gerçekleştirilen kamu ihaleleleri ile dünyanın neresinde olursa olsun AB tarafından finanse edilen projelere ait satın alımlara ait ön ilan, ilan ve kazana bilgilerine erişmek için AB İhale Paketi'nden de faydalanabilirsiniz.