SEO Main

EKAP İhale İlanlarıKamu İhale Kurumu tarafından 2010 yılının sonlarına doğru hayata geçirilen Elektronik Kamu Alımları Platformu, EKAP, ile kamu 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamındaki ihaleler merkezi bir şekilde, internet ortamına taşındı. Kanun kapsamında ihale ve doğrudan teminler şeklindeki kamu satın alımlarının nasıl yapılacağı ve EKAP üzerinden nasıl yayınlanacağı tanımlanmış ve ihale yöntemi ile yapılacak satın alımların açık, pazarlık ve belli istekliler arasında ihale usulleri ile yapılması öngörülmüştür.

İhale Teknolojileri, 2008 yılında kurulmuş elektronik ihale ve kamu ihaleleri konusunda faaliyet göstermektedir. Kamu İhale Kurumu'nca ortaya konan irade ve vizyon doğrultusunda, ekibimiz bu konuda çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Ekibimiz, EKAP ihale ilanlarının ve ilişkili tüm verilerin kamu ihaleleri ile ilgilenen firmalara ulaştırılması ve bu firmaların yeni iş fırsatlarından haberdar olmaları için gerekli altyapı hizmetini sunmaktadır.

İhale Teknolojileri'nin üç temel faaliyet konusu bulunmaktadır. Bunlar,

  • Kamu İhale Yayıncılığı,
  • EKAP İhale İstihbarat ve Analizleri
  • Elektronik Satın Alma Çözümleridir.Kamu ihale ilanları ve ihale sonuçlarının yayınlanması konusunda sadece Türkiye, EKAP ihaleleri, ile sınırlı kalmayan ekibimiz Avrupa Birliği (AB) kamu ihaleleri ile AB finansmanlı projelere ilişkin satın alım ilanlarını da kullanıcılarının erişimine sunmaktadır. Kamu ihaleleri istihbaratı konusunda ise dünyada ikinci, ülkemizde ise ilk olarak geliştirdiğimiz kamu ihaleleri veri madenciliği uygulamaları ile ülkemizde EKAP ile yapılan tüm ihalelere ilişkin analizleri kullanıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Bu veriler ile EKAP ihaleleri ile ilgilenmiş olan 200.000'den fazla şirket ve ihale ilanı yayınlamış 35.000'den fazla kamu kurumu ve idaresinin 1,4 milyondan fazla imzalanmış olan sözleşmelerinden gerçek zamanlı olarak analizler yapmaktayız.

Açık ihale, belli istekliler arası ve pazarlık usulü (ilansız yapılan pazarlık usulü ihaleler hariç, 21-b, 21-c ve 21-f) ihaleler EKAP üzerinden yayınlanmakta ve sisteme yüklenmiş ihale dokümanlarına buradan erişilebilmektedir. Sistemimiz, Elektronik Kamu Alımları Platformu'nda yayınlanan ihalelerle birlikte binlerce farklı kamu idaresinin, EKAP üzerinde yayınlama zorunluluğu bulunmayıp, kendi web sayfalarında yayınladıkları ihale ve doğrudan temin ilanlarını tek bir noktada toplayıp, tek bir noktadan kullanıcıların erişimine sunmaktadır.Başkalarının Bulamadığı İhale Fırsatlarını Bulun


Kamu ihaleleri aramak klasik yöntemlerle sektöre göre yarım ile bir gün sürerken, sistemimizi kullananlar için bu süre dakikalar seviyesinde gerçekleşmektedir. İş dünyasında zamanın ne kadar değerli olduğunun bilincindeyiz ve geliştirdiğimiz yazılımların ne kadar zaman tasarrufu sağlayacağı öncelikli kriterlerimizden biridir. Sadece Türkiye'deki tüm ihaleler ve doğrudan teminler Kamu İhale Kurumu ile yapılıyor olsaydı, ihale aramak için farklı çözümlere ihtiyaç kalmayabilirdi. Fakat durum böyle değil. Eğer ihalelerle ilgileniyorsanız EKAP başta olmak üzere yüzlerce farklı web sayfasını her gün kontrol etmeniz gerekmektedir. Sistemimiz bunu sizin yerine yapmaktadır. Kullanıcılar, sistemde yer alan ihaleleri diledikleri şekilde arayabilecekleri gibi oluşturacaklar alarmlar ile ilgilenebilecekleri ihaleleri ve/veya ihale sonuçlarını günlük ihale raporu şeklinde gün sonunda da elde etmektedirler. Benzer şekilde belirli bir ihaleyi ihale takip listesine attığınızda, ilgili ihale ile ilgili düzeltme ilanı, sonuç ilanı, iptal ilanı vb. tüm gelişmeler sms ve eposta olarak tüm şirket yetkililerine bildirilmektedir.EKAP İhale İstihbarat ve Analizlerini Elde Edin, Rakiplerinizden Önde Olun


Ülkemizde ilk olarak tarafımızdan geliştirdiğimiz İhalePRO, Avrupa Birliği Araştırma Geliştirme projelerini desteklendiği H2020 programından destek almış, ülkemizdeki sayılı projelerden biridir. İhalePRO, EKAP ihaleleri istihbarat ve analiz çözümüdür. Bu ürünümüzü kullanan firmalar ihaleye girmeden önce, olası rakiplerini görebilmekte ve rakipleri ile ihaleyi yapan idare hakkında bazılarını hiç bir şekilde bulamayacakları, bazılarını ise nitelikle bir insan gücüyle aylarca sürecek araştırma ve çalışmayla elde edebilecekleri analizleri ve bilgileri dakikalar içinde elde etmektedirler.